AGE NAT RESULT PTS
1
BEN
HEALY
TRINITY RACING
21 IRL 03:35:46 7.00
2
JACOPO
MENEGOTTO
GENERAL STORE - F.LLI CURIA - ESSEGIBI
21 ITA 03:36:24 3.00
3
DAAN
HOOLE
SEG RACING ACADEMY
22 NED 03:36:24 1.00
4
FILIPPO
BARONCINI
TEAM COLPACK BALLAN
21 ITA 03:36:40
5
MARIJN
VAN DEN BERG
GROUPAMA - FDJ
22 NED 03:36:40
6
LUCA
COATI
TEAM QHUBEKA
22 ITA 03:36:40
7
ARNAUD
DE LIE
19 BEL 03:36:40
8
LORENZO
PESCHI
BELTRAMI TSA TRE COLLI
19 ITA 03:36:40
9
EDOARDO
ZAMBANINI
ZALF EUROMOBIL FIOR
20 ITA 03:36:40
10
STAN
VAN TRICHT
SEG RACING ACADEMY
22 BEL 03:36:40
11
KEVIN
BONALDO
TEAM QHUBEKA
21 ITA 03:36:40
12
ROBIN
FROIDEVAUX
SWISS RACING ACADEMY
23 SUI 03:36:40
13
DAAN
HOEKS
21 NED 03:36:40
14
ADAM
KARL
22 HUN 03:36:40
15
VALTER
GHIGINO
21 ITA 03:36:40
16
MICHELE
GAZZOLI
TEAM COLPACK BALLAN
22 ITA 03:36:40
17
RICCARDO
CARRETTA
CYCLING TEAM FRIULI ASD
20 ITA 03:36:40
18
GIANMARCO
GAROFOLI
DEVELOPMENT TEAM DSM
19 ITA 03:36:40
19
ANDONI
LOPEZ DE ABETXUKO JIMENEZ
22 ESP 03:36:40
20
STEFANO
DI BENEDETTO
WORK SERVICE - MARCHIOL - DYNATEK
23 ITA 03:36:40
21
PASQUALE
ABENANTE
23 ITA 03:36:40
22
BEN
TURNER
TRINITY RACING
22 GBR 03:36:40
23
MANUEL
BELLONI
23 ITA 03:36:40
24
OLIVER
KNUDSEN
22 DEN 03:36:40
25
CRISTOFER
PELLEGRINI
19 ITA 03:36:40
26
SAMUELE
ZAMBELLI
ISEO - RIME - CARNOVALI
23 ITA 03:36:40
27
ALESSANDRO
MOTTI
21 ITA 03:36:40
28
BRANDON ALEJANDRO
ROJAS VEGA
19 COL 03:36:40
29
DAVIDE
BAUCE
22 ITA 03:36:40
30
FILIPPO
MAGLI
22 ITA 03:36:40
31
AARON
VAN DER BEKEN
21 BEL 03:36:40
32
ANTONIO
PUPPIO
TEAM QHUBEKA
22 ITA 03:36:40
33
LAURENCE
PITHIE
GROUPAMA - FDJ
19 NZL 03:36:40
34
OMAR
EL GOUZI
ISEO - RIME - CARNOVALI
22 ITA 03:36:40
35
MARC
MEHAGNOUL
22 NED 03:36:40
36
LUKE
LAMPERTI
TRINITY RACING
19 USA 03:36:40
37
JELTE
KRIJNSEN
20 NED 03:36:40
38
GERMAN DARIO
GOMEZ BECERRA
20 COL 03:36:40
39
IVAN
YATSENKO
***
40
ALESSANDRO
SANTAROMITA VILLA
22 ITA 03:36:40
41
DZIANIS
MARCHUK
MINSK CYCLING CLUB
***
42
ALEX
TOLIO
ZALF EUROMOBIL FIOR
21 ITA 03:36:40
43
JUAN
AYUSO PESQUERA
TEAM COLPACK BALLAN
19 ESP 03:36:40
44
DAVIDE
PIGANZOLI
19 ITA 03:36:40
45
JAVIER
SERRANO RODRIGUEZ
20 ESP 03:36:40
46
XABIER
ISASA LARRAÑAGA
20 ESP 03:36:40
47
KYLE
CHROMY
SEG RACING ACADEMY
19 USA 03:36:40
48
GABRIELE
BENEDETTI
ZALF EUROMOBIL FIOR
21 ITA 03:36:40
49
MICHAEL
ZECCHIN
WORK SERVICE - MARCHIOL - DYNATEK
20 ITA 03:36:40
50
TOBIAS HALLAND
JOHANNESSEN
UNO-X DARE DEVELOPMENT TEAM
22 NOR 03:36:40
51
NICOLO'
DI BERNARDO
21 ITA 03:36:40
52
ANDERS HALLAND
JOHANNESSEN
UNO-X DARE DEVELOPMENT TEAM
22 NOR 03:36:40
53
OLIVER
REES
TRINITY RACING
20 GBR 03:36:40
54
UNAI
IRIBAR JAUREGI
22 ESP 03:36:40
55
FERNANDO
TERCERO LOPEZ
20 ESP 03:36:40
56
ALEXANDROS
AGROTIS
23 CYP 03:36:40
57
LORENZO
GINESTRA
21 ITA 03:36:40
58
HARRISON
WOOD
SEG RACING ACADEMY
21 GBR 03:36:40
59
ASBJØRN
HELLEMOSE
22 DEN 03:36:40
60
ALESSANDRO
VERRE
TEAM COLPACK BALLAN
20 ITA 03:36:40
61
ASIER
ETXEBERRIA ZAFRA
23 ESP 03:36:40
62
GABRIELE
PORTA
21 ITA 03:36:40
63
YANNIS
VOISARD
SWISS RACING ACADEMY
23 SUI 03:36:40
64
GIANLUCA
MIGNOLLI
GENERAL STORE - F.LLI CURIA - ESSEGIBI
21 ITA 03:36:40
65
CONNOR
SENS
22 AUS 03:36:40
66
THOMAS
GLOAG
TRINITY RACING
20 GBR 03:36:40
67
THOMAS
PESENTI
BELTRAMI TSA TRE COLLI
22 ITA 03:36:40
68
HENRI
VANDENABEELE
DEVELOPMENT TEAM DSM
21 BEL 03:36:40
69
DIDIER NORBERTO
MERCHAN CARDONA
22 COL 03:36:40
70
LAURENT
RIGOLLET
22 ITA 03:36:40
71
EMANUELE
ANSALONI
21 ITA 03:36:40
72
BRAYAN ESTEBAN
MALAVER SAMACA
20 COL 03:36:40
73
MARCO
FRIGO
SEG RACING ACADEMY
21 ITA 03:36:40
74
FRANCESCO
GALIMBERTI
20 ITA 03:36:40
75
RICCARDO
BOBBO
WORK SERVICE - MARCHIOL - DYNATEK
22 ITA 03:36:40
76
ANDREA
GALLO
20 ITA 03:36:40
77
ANDREI
STEPANOV
***
78
GUIDO
DRAGHI
20 ITA 03:36:40
79
LENNERT
VAN EETVELT
20 BEL 03:36:40
80
HENOK
MULUEBERHAN
TEAM QHUBEKA
22 ERI 03:36:40
81
ANDREA
GUERRA
20 ITA 03:36:40
82
DAVIDE
DAPPORTO
20 ITA 03:36:40
83
ROBIN
SKIVILD
UNO-X DARE DEVELOPMENT TEAM
20 DEN 03:36:40
84
FEDERICO
MOLINI
22 ITA 03:36:40
85
NICHOLAS
AGOSTINI
GENERAL STORE - F.LLI CURIA - ESSEGIBI
21 ITA 03:36:40
86
MARLOS DAVID
GARZON HERRERA
22 COL 03:36:40
87
LORENZO
MILESI
BELTRAMI TSA TRE COLLI
19 ITA 03:36:40
88
THEO
GILBERTSON
21 NZL 03:36:40
89
ALEXANDRE
VINOKUROV
19 KAZ 03:36:40
90
SIMONE
CARRO'
21 ITA 03:36:40
91
ALOÏS
CHARRIN
SWISS RACING ACADEMY
21 FRA 03:36:40
92
SIMONE
RACCANI
ZALF EUROMOBIL FIOR
20 ITA 03:36:40
93
XABIER
BERASATEGI GARMENDIA
21 ESP 03:36:40
94
MARCO
LOLLI
22 ITA 03:36:40
95
NICHOLAS
SPINELLI
21 ITA 03:36:40
96
MARCO
GRENDENE
BELTRAMI TSA TRE COLLI
21 ITA 03:36:40
97
PEDRO
ANDRADE
HAGENS BERMAN AXEON
21 POR 03:36:40
98
ANDREA
PIETROBON
CYCLING TEAM FRIULI ASD
22 ITA 03:36:40
99
LUCA
CAVALLO
22 ITA 03:36:40
100
NICOLO'
PARISINI
BELTRAMI TSA TRE COLLI
21 ITA 03:36:40
101
NIKITA
MARTYNOV
***
102
JESUS DAVID
PEÑA JIMENEZ
21 COL 03:36:40
103
PABLO
GARCIA FRANCES
20 ESP 03:36:40
104
JULEN
ARRIOLA-BENGOA BEITIA
20 ESP 03:36:40
105
YESID
PIRA PARADA
22 COL 03:36:40
106
ANDREA
CERVELLERA
23 ITA 03:36:40
107
ALESSIO
NIERI
20 ITA 03:36:40
108
LEON
HEINSCHKE
DEVELOPMENT TEAM DSM
22 GER 03:36:40
109
FRANCESCO
BUSATTO
19 ITA 03:36:40
110
EDOARDO
SANDRI
CYCLING TEAM FRIULI ASD
20 ITA 03:36:40
111
HANNES
WILKSCH
DEVELOPMENT TEAM DSM
20 GER 03:36:40
112
FEDERICO
GUZZO
ZALF EUROMOBIL FIOR
20 ITA 03:36:40
113
EDOARDO
FERRI
22 ITA 03:36:40
114
GABRIELE
PETRELLI
CYCLING TEAM FRIULI ASD
21 ITA 03:36:40
115
ALEX
MARTIN GUTIERREZ
21 ESP 03:36:40
116
ALESSIO
BONELLI
20 ITA 03:36:40
117
CHRISTIAN
BAGATIN
ISEO - RIME - CARNOVALI
19 ITA 03:36:40
118
STEFANO
RIZZA
20 ITA 03:36:40
119
THIBAUT
PONSAERTS
21 BEL 03:36:40
120
LEANDRO
MASOTTO
ISEO - RIME - CARNOVALI
22 ITA 03:36:40
121
MAGNUS
KULSET
UNO-X DARE DEVELOPMENT TEAM
21 NOR 03:36:40
122
MANUELE
TAROZZI
23 ITA 03:36:40
123
IMMANUEL
D'ANIELLO
19 ITA 03:36:40
124
FRANCESCO
CAROLLO
21 ITA 03:36:40
125
DAVIDE
BALDACCINI
23 ITA 03:36:40
126
RETO
MÜLLER
SWISS RACING ACADEMY
23 SUI 03:36:40
127
MATTIA
GAFFURI
22 ITA 03:36:40
128
ANDRÉA
MIFSUD
SWISS RACING ACADEMY
22 FRA 03:36:40
129
WALTER
CALZONI
20 ITA 03:37:10
130
JOAN MARTI
BENNASSAR ROSSELLO
22 ESP 03:37:12
131
MATTEO
CARBONI
22 ITA 03:37:18
132
ANDREA
CANTONI
21 ITA 03:37:18
133
ARTUR
KIRYIEVICH
MINSK CYCLING CLUB
***
134
REUBEN
THOMPSON
GROUPAMA - FDJ
20 NZL 03:37:55
135
MARC OLIVER
PRITZEN
TEAM QHUBEKA
22 RSA 03:38:44
136
ERIC
PATIES MONTAGNER
WORK SERVICE - MARCHIOL - DYNATEK
19 ITA 03:38:47
137
LUCA
VAN BOVEN
21 BEL 03:39:13
138
MICHAEL
BELLERI
22 ITA 03:39:13
139
IBAI
RUIZ DE ARCAUTE CUESTA
20 ESP 03:39:34
140
SAMUELE
CARPENE
GENERAL STORE - F.LLI CURIA - ESSEGIBI
21 ITA 03:39:34
141
RICCARDO
CIUCCARELLI
21 ITA 03:40:46
142
RICHARD ROLANDO
HUERA MONTENEGRO
22 ECU 03:40:46
143
PABLO
SANCHEZ
19 FRA 03:41:16
MARIUS
MAYRHOFER
DEVELOPMENT TEAM DSM
21 GER DNF
JARRAD
DRIZNERS
HAGENS BERMAN AXEON
22 AUS DNS Sluiten