1 1 PINOT Thibaut
FRA
GROUPAMA - FDJ 29 03h10'40'' 14
2 73 GESBERT Elie
FRA
TEAM ARKEA - SAMSIC 24 03h11'32'' 5
3 143 RYBALKIN Aleksei
RUS
GAZPROM - RUSVELO 26 03h11'32'' 3
4 45 TAARAMÄE Rein
EST
TOTAL DIRECT ENERGIE 32 03h11'36''
5 13 FRANK Mathias
SUI
AG2R LA MONDIALE 33 03h11'36''
6 176 BADILATTI Matteo
SUI
SWITZERLAND 27 03h11'50''
7 31 EDET Nicolas
FRA
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 32 03h12'27''
8 25 GUERREIRO Ruben
POR
TEAM KATUSHA ALPECIN 25 03h12'40''
9 53 EL FARES Julien
FRA
DELKO MARSEILLE PROVENCE 34 03h12'40''
10 151 PRONSKIY Vadim
KAZ
VINO - ASTANA MOTORS 21 03h12'40''
11 35 SIMON Julien
FRA
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 34 03h12'42''
12 141 NYCH Artem
RUS
GAZPROM - RUSVELO 24 03h12'51''
13 55 MORENO BAZAN Javier
ESP
DELKO MARSEILLE PROVENCE 35 03h12'55''
14 16 PARET PEINTRE Aurélien
FRA
AG2R LA MONDIALE 23 03h12'58''
15 34 LAFAY Victor
FRA
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 23 03h13'19''
16 171 PELLAUD Simon
SUI
SWITZERLAND 27 03h13'32''
17 82 DOUBEY Fabien
FRA
WANTY - GOBERT CYCLING TEAM 26 03h13'37''
18 131 LOPEZ PEREZ Juan Pedro
ESP
KOMETA CYCLING TEAM 22 03h13'52''
19 84 MINNAARD Marco
NED
WANTY - GOBERT CYCLING TEAM 30 03h14'02''
20 121 GALL Felix
AUT
DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 21 03h14'16''
21 36 ROSSETTO Stéphane
FRA
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 32 03h14'24''
22 166 ZIMMERMANN Georg
GER
GERMANY 22 03h14'28''
23 75 LEDANOIS Kevin
FRA
TEAM ARKEA - SAMSIC 26 03h14'47''
24 173 BANZER Gordian
SUI
SWITZERLAND 23 03h14'56''
25 42 BURGAUDEAU Mathieu
FRA
TOTAL DIRECT ENERGIE 21 03h15'31''
26 102 GOUAULT Pierre
FRA
NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 26 03h15'40''
27 52 ROCHAS Rémy
FRA
DELKO MARSEILLE PROVENCE 23 03h15'44''
28 11 GENIEZ Alexandre
FRA
AG2R LA MONDIALE 31 03h15'49''
29 74 MAISON Jérémy
FRA
TEAM ARKEA - SAMSIC 26 03h16'19''
30 21 POLITT Nils
GER
TEAM KATUSHA ALPECIN 25 03h16'23''
31 81 DEGAND Thomas
BEL
WANTY - GOBERT CYCLING TEAM 33 03h16'23''
32 71 BOUET Maxime
FRA
TEAM ARKEA - SAMSIC 33 03h16'37''
33 165 ADAMIETZ Johannes
GER
GERMANY 21 03h17'51''
34 12 CHEVRIER Clément
FRA
AG2R LA MONDIALE 27 03h17'51''
35 5 ROUX Anthony
FRA
GROUPAMA - FDJ 32 03h17'51''
36 14 BOUCHARD Geoffrey
FRA
AG2R LA MONDIALE 27 03h18'15''
37 23 KOCHETKOV Pavel
RUS
TEAM KATUSHA ALPECIN 33 03h19'58''
38 44 SICARD Romain
FRA
TOTAL DIRECT ENERGIE 31 03h20'07''
39 91 ROLLAND Pierre
FRA
VITAL CONCEPT - B&B HOTELS 33 03h20'11''
40 83 MEURISSE Xandro
BEL
WANTY - GOBERT CYCLING TEAM 27 03h20'13''
1
2
3
1 - 40 of 91 items
41 123 KATERBERG Ben
CAN
DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 19 03h20'15''
42 116 THOMINET Camille
FRA
ST MICHEL - AUBER 93 29 03h20'32''
43 85 VAN MELSEN Kevin
BEL
WANTY - GOBERT CYCLING TEAM 32 03h21'19''
44 3 FRANKINY Kilian
SUI
GROUPAMA - FDJ 25 03h21'19''
45 41 CALMEJANE Lilian
FRA
TOTAL DIRECT ENERGIE 27 03h21'25''
46 96 PACHER Quentin
FRA
VITAL CONCEPT - B&B HOTELS 27 03h22'22''
47 4 LADAGNOUS Matthieu
FRA
GROUPAMA - FDJ 35 03h22'22''
48 134 OLDANI Stefano
ITA
KOMETA CYCLING TEAM 21 03h22'22''
49 133 RUBINO Samuele
ITA
KOMETA CYCLING TEAM 19 03h22'22''
50 6 SEIGLE Romain
FRA
GROUPAMA - FDJ 25 03h22'22''
51 54 DE ROSSI Lucas
FRA
DELKO MARSEILLE PROVENCE 24 03h22'22''
52 111 BALDO Nicolas
FRA
ST MICHEL - AUBER 93 35 03h22'22''
53 125 SALMON Martin Alexander
GER
DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 22 03h22'27''
54 24 SCHMIDT WÜRTZ Mads
DEN
TEAM KATUSHA ALPECIN 25 03h23'07''
55 142 ROVNY Ivan
RUS
GAZPROM - RUSVELO 32 03h23'28''
56 146 NEKRASOV Denis
RUS
GAZPROM - RUSVELO 22 03h23'28''
57 174 BISSEGGER Stefan
SUI
SWITZERLAND 21 03h23'51''
58 175 IMHOF Claudio
SUI
SWITZERLAND 29 03h23'51''
59 161 BENZ Pirmin
GER
GERMANY 19 03h23'51''
60 163 GEßNER Jakob
GER
GERMANY 19 03h23'51''
61 172 LIENHARD Fabian
SUI
SWITZERLAND 26 03h23'51''
62 95 MOTTIER Justin
FRA
VITAL CONCEPT - B&B HOTELS 26 03h23'51''
63 33 SOUPE Geoffrey
FRA
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 31 03h23'51''
64 112 LE CUNFF Kevin
FRA
ST MICHEL - AUBER 93 31 03h23'51''
65 114 VAN NIEKERK Morné
RSA
ST MICHEL - AUBER 93 24 03h23'51''
66 145 KURIYANOV Stepan
RUS
GAZPROM - RUSVELO 23 03h24'06''
67 2 BONNET William
FRA
GROUPAMA - FDJ 37 03h24'11''
68 72 FEILLU Brice
FRA
TEAM ARKEA - SAMSIC 34 03h24'11''
69 56 FERNANDEZ CRUZ Delio
ESP
DELKO MARSEILLE PROVENCE 33 03h24'29''
70 115 MALDONADO Anthony
FRA
ST MICHEL - AUBER 93 28 03h24'35''
71 126 NABERMAN Tim
NED
DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 20 03h24'45''
72 122 HEINSCHKE Leon
GER
DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 20 03h24'45''
73 144 KOBERNYAK Evgeny
RUS
GAZPROM - RUSVELO 24 03h27'47''
74 22 DOWSETT Alex
GBR
TEAM KATUSHA ALPECIN 31 03h27'52''
75 132 PUPPIO Antonio
ITA
KOMETA CYCLING TEAM 20 03h27'53''
76 155 BRUSSENSKIY Gleb
KAZ
VINO - ASTANA MOTORS 19 03h28'01''
77 164 HALLER Patrick
GER
GERMANY 22 03h28'20''
78 153 FEDOROV Yevgeniy
KAZ
VINO - ASTANA MOTORS 19 03h28'57''
79 43 QUEMENEUR Perrig
FRA
TOTAL DIRECT ENERGIE 35 03h29'54''
80 46 TULIK Angelo
FRA
TOTAL DIRECT ENERGIE 29 03h29'54''
1
2
3
41 - 80 of 91 items
81 32 PERICHON Pierre Luc
FRA
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 32 03h29'54''
82 51 SCHMIDT Fabien
FRA
DELKO MARSEILLE PROVENCE 30 03h29'54''
83 136 VIEGAS Daniel
POR
KOMETA CYCLING TEAM 21 03h29'54''
84 93 COURTEILLE Arnaud
FRA
VITAL CONCEPT - B&B HOTELS 30 03h30'46''
85 105 IDJOUADIENE Pierre
FRA
NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 23 03h30'46''
86 124 MAYRHOFER Marius
GER
DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 19 03h31'20''
15 GOUGEARD Alexis
FRA
AG2R LA MONDIALE 26 DNF
101 FERASSE Thibault
FRA
NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 25 DNF
103 VAUBOURZEIX Thomas
FRA
NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 30 DNF
104 MASSON Christophe
FRA
NATURA4EVER - ROUBAIX - LILLE METROPOLE 34 DNF
113 FEILLU Romain
FRA
ST MICHEL - AUBER 93 35 DNF