Voor het etappeklassement en de gerealiseerde tijd is de tijd van de 5e aankomende coureur van elke ploeg bepalend. Alle renners die binnen de tijd of gelijk aan de tijd van de vijfde renner van elke ploeg aankomen, ontvangen de bonificatie.
1. *TI-RALEIGH* en 53'45"
(Zoetemelk, Knetemann, Van der Velde, Raas, Van Vliet, Priem) -
/bonif : 2'15"/
2. RENAULT-GITANE à 44"
(Hinault, Le Guilloux, Bernaudeau, Bertin, Bonnet, Villemiane,
Becaas, Arbes, Chassang) - /bonif : 1'50"/
3. PEUGEOT-ESSO-MICHELIN à 1'09"
(Bossis, Kuiper, Legeay, Bourreau, Linard, DuclosLassalle, Simon,
Perret) - /bonif : 1'30"/
4. IJSBOERKE-WARNCKE à 1'17"
( Jacobs, Van de Wiele, Pevenage R., Peeters, Delcroix, Claes,
Verlinden, Wayenberg, Wijnants) - /bonif : 1'20"/
5. DAF TRUCKS à 2'03"
(Heirweg, Martens, Maas, Langerijs, Schepers, Nulens, P.Pevenage -
/Bonif : 1'10"/
6. MIKO-MERCIER à 2'12"
(Gauthier, Nilsson, Seznec, Lebaud, Gallopin, Mathis, Levavasseur,
Martin, Friou) - /bonif : 1'00"/
7. LA REDOUTE-MOTOBECANE à 2'14"
(Vandenbroucke, Alban, Michel, Jourdan, Sherwen, Vallet, Martinez
M., Bazzo) - /bonif : 50"/
8. PUCH-SEM à 2'47"
(Thurau, Chagas, Wilmann, Agostinho, Ovion) /Bonif : 40"/
9. SPLENDOR à 2'54"
(Pollentier, De Saever, Criquielion, De Muynck, Kelly, Beysens, Van
Calster) -/ bonif : 30"/
10. MARC à 3'07"
(Renier, Laurens, Schipper, Hoste, Van Impe, Loos, Jochums,
eschoenmaecker,
Schoenbacher) - /bonif : 20"/
11. TEKA à 3'59"
(Thévenet, Haller, Thaler, Alfonsel, A.Fernandez, Esparza,
Sanders, Lejarreta,
E.Martinez) - /bonif : 10"/
12. BOSTON à 4'44"
(Osmont, Julien, Thévenard, Jonkers, De Keyser, Durel, Vermeulen,
Vigneron) - / bonif : 5"/
13. KELME à 5'07"
(Pujol, Galdos, Fortia, Torres, Albelda, Belda, Guzman, Yanez)
* Le classement de l'étape est établi sur le temps réalisé par le 5°
coureur de chaque équipe. Tous les coureurs ayant terminé dans un temps
égal ou inférieur à celui de ce 5° homme, bénéficient de la bonification.
Buiten tijd:
Bert Pronk (Hol)
René Bittinger (Fra)
Francisco Fernandez Moreno (Esp)
Andres Oliva (Esp)
*_Classement général_ :*
1. Gerrie *Knetemann* en 3h26'42"
2. Raas à 20"
3. Hinault m.t
4. Zoetemelk à 22"
5. Van De Velde à 28"
6. Priem à 37"
7. Bernaudeau à 44"
8. Villemiane à 52"
9. Bonnet à 57"
10. Le Guilloux à 59"
11. Van Vliet m.t
12. Chassang à 1'00"
13. Kuiper à 1'03"
14. Bertin à 1'05"
15. Duclos-Lassalle m.t Sluiten