1 Tino Thömel (Ger) KED-Bianchi Team Berlin 3:22:47
2 Wesley Kreder (Ned) Rabobank Continental Team
3 Loic Aubert (Swi) Price Custom Bikes
4 Bert-Jan Lindeman (Ned) Cyclingteam Jo Piels U 23
5 Jurai Sagan (Svk) Slowakei National
6 Sascha Weber (Ger) Hamburg-Rheinhessen Team
7 Marcel Aregger (Swi) Price Custom Bikes
8 Wilco Keldermann (Ned) Rabobank Continental Team
9 Jelle Posthuma (Ned) Cyclingteam Jo Piels U 23
10 Nick Van Der Lijke (Ned) Rabobank Continental Team
11 David Bartl (Ger) Team Rothaus
12 Christian Jensen (Den) Team Energi Fyn
13 Samuel Horstmann (Swi) Price Custom Bikes
14 Stefan Kirchmair (Aut) Team Radland Tirol
15 Ron Pfeifer (Ger) Hamburg-Rheinhessen Team
16 David Henggeler (Swi) Price Custom Bikes
17 Oliver Johr (Ger) LV NRW
18 Peter Koning (Ned) Line Lloyd Footwear Cycling
19 Theo Reinhardt (Ger) KED-Bianchi Team Berlin
20 Georg Preidler (Aut) ÖRV National
21 Pascal Weerts (Ger) Team Bergstraße U23
22 Rainer Rettner (Ger) MLP-Radteam
23 Mark Schreuers (Ned) Line Lloyd Footwear Cycling
24 Moreno Hofland (Ned) Rabobank Continental Team
25 Ole Quast (Ger) Hamburg-Rheinhessen Team
26 Nicki Rasmussen (Den) Team Reelight-Cube
27 Matthias Mortka (Ger) LG Frankfurt
28 Sebastian Breuer (Ger) MLP-Radteam
29 Jan Oelerich (Ger) Team Egn-Rose NRW
30 Maximilian Werda (Ger) Jenatec-Cycling
31 Peter Clauss (Ger) Jenatec-Cycling
32 Matej Vysna (Svk) Slowakei National
33 Kenzler Arne (Ger) Hamburg-Rheinhessen Team
34 Björn Thurau (Ger) Team Bergstraße U23
35 Wouter Haan (Ned) Fc Midi Center-Ruiter Whielerteam
35 Jan-Moritz Müller (Ger) Team Bergstraße U23
37 Claudio De Benedictis (Ger) Espoirs Robert Lange
38 Daan De Groot (Ned) Line Lloyd Footwear Cycling
39 Ivan Boutellier (Swi) Price Custom Bikes
40 Christopher Hatz (Ger) Team Rothaus
41 Matthias Krizek (Aut) ÖRV National
42 Marc Goos (Ned) Cyclingteam Jo Piels U 23
43 Tobias Lussi (Swi) Price Custom Bikes
44 Jonas Brödel (Ger) MLP-Radteam
45 Marco Haller (Aut) Team Radland Tirol
46 Tobias Lergenmüller (Ger) Espoirs Robert Lange
47 Jarno Gmelich (Ned) Cyclingteam Jo Piels U 23
48 Andreas Hofer (Aut) Team Radland Tirol
49 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Continental Team
50 Tim Gebauer (Ger) LV NRW
51 Ramon Sinkeldam (Ned) Rabobank Continental Team
52 Stefan Van Winden (Ned) Cyclingteam Jo Piels U 23
53 Fritz Koch (Ger) LV NRW
54 Remco Broers (Ned) Rabobank Continental Team
55 Jakob Thiemeier (Ger) LG Frankfurt
56 Mads Meyer (Den) Team Energi Fyn
57 Max Walsleben (Ger) Jenatec-Cycling
58 Mirco Saggiorato (Swi) Team Bürgi-Fidi Bc
59 Arjen Ten Dam (Ned) Fc Midi Center-Ruiter Whielerteam
60 Ivo Ebert (Ger) Team Bergstraße U23
61 Frank Lütters (Ger) Team Egn-Rose NRW
62 Steven Baertsch (Swi) Team Bürgi-Fidi Bc
63 Rovniak Milan (Svk) Slowakei National
64 Job Sinnige (Ned) Line Lloyd Footwear Cycling
65 Thomas Koep (Ger) Team Egn-Rose NRW
66 Pascal Prieto (Ger) Team Bergstraße U23
67 Brian Bukgac (Ned) Rabobank Continental Team
67 Rasmus Sterobo (Den) Team Energi Fyn
69 Dominik Hrinkow (Aut) ÖRV National
70 Riccardo Zoidl (Aut) ÖRV National
71 Gil Jacot-Descombes (Swi) Team Bürgi-Fidi Bc
72 Nikodemus Holler (Ger) Team Corratec Rsc Komet Ludwigsburg
73 Jan Sokol (Aut) ÖRV National
74 Florian Gaugl (Aut) Team Radland Tirol 0:00:20
75 Mioslav Hrbacek (Svk) Slowakei National 0:00:34
76 Jasper Hamelink (Ned) Line Lloyd Footwear Cycling
77 Florian Bodenschatz (Ger) KED-Bianchi Team Berlin
78 David Wöhrer (Aut) ÖRV National 0:01:30
79 Patrick Konrad (Aut) Team Radland Tirol 0:02:46
80 Brändle Dominik (Aut) Team Radland Tirol